Arbëri

Meta dekreton Ramën ministër të Jashtëm

Meta dekreton Ramën ministër të Jashtëm
 

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta ka dekretuar kryeministrin Edi Rama, për postin e ministrit për Evropën dhe Punët e Jashtme.

Kandidatura e kryeministrit iu dërgua kreut të Shtetit pas refuzimit që ky i fundit i bëri propozimit të kryeministrit Rama, Gent Cakaj, për postin e kryediplomatit të Shqipërisë.