Veriu i Kosovës i mbuluar me flamuj rusë dhe foto të Putinit

Veriu i Kosovës i mbuluar me flamuj rusë dhe foto të Putinit

17 January 2019 08:24

Me rastin e vizitës së sotme të presidentit të Rusisë, Vladimir Putin, në Beograd, sot veriu i Kosovës ka gdhirë me flamuj rusë dhe foto të Putinit dhe parulla si “Shpëtimtari” dhe ne jemi vëllezër” , transmeton Koha.net.

Me këtë stolisje, përcjellin medie nga Beogradi, serbët në veri i falënderohen Rusisë për përkrahjen që ajo ia jep Serbisë.

Vendosja e flamujve është bërë deri në afërsi të Urës kryesore në Ibër.

Krahas simboleve shtetërore ruse valojnë edhe flamujt e Serbisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme