Arbëri

Pacolli: Ekipi negociator vetëm do të thellojë mosmarrëveshjen me Serbinë

 

Fitore Pacolli, deputetja e Vetëvendosjes, ka thënë se ekipi negociator për dialogun me Serbinë përbëhet nga njerëz që s’kanë legjitimitet për të përfaqësuar Kosovën dhe se ky ekip vetëm do të thellojë mosmarrëveshjen me Serbinë.

Duke folur pas takimit të parë të ekipit të udhëhequr nga Shpend Ahmeti dhe Fatmir Limaj me Përfaqësuesen e Lartë të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, Pacolli ka thënë në Express Intervistën në KTV se “nga Kosova 12 burra udhëtuan duke shpenzuar buxhetin e Kosovës vetëm për t’u njoftuar me Mogherinin”.