27 vjet nga sulmi ndaj familjes Jashari Foto: Koha

27 vjet nga sulmi ndaj familjes Jashari

30 December 2018 08:04

Sot shënohet 27 vjetori i sulmit të parë të forcave të armikut kundër familjes Jashari në Prekaz.

Për të shënuar këtë ditë, nga ora 10:00 do të bëhen homazhe te varrezat e dëshmorëve në Kompleksin Memorial në Prekaz.

Po ashtu, nga ora 14:30, në Qendrën e Kulturës në Skenderaj, do të mbahet një koncert.

Ky aktivitet organizohet nën patronatin e kryetarit të Skenderajt, Bekim Jashari, në bashkëveprim me OVL të UÇK-së, si dhe ansambli “Shota” dhe “Drenica”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme