Arbëri

Odalloviq sikur kërcënon, “Haradinaj po luan me zjarr”

Odalloviq sikur kërcënon, “Haradinaj po luan me zjarr”

Beograd, 12 dhjetor - Sekretari i përgjithshëm i Punëve të Jashtme i Serbisë, Velko Odalloviq i ka thënë RTS-së se Ramush Haradinajt, kryeministrit të Kosovës, nuk është dashur t’i lejohej ekzibicionizmi që po e bën me serbët dhe ka shtuar se ai po luan me zjarrin, transmeton Koha.net.

Ai është shprehur se do t’i pëlqente që lajm nga Prishtina të ishte se nuk do të ketë masa të reja kundër Beogradit, si produkt i angazhimit të mentorëve dhe sponsorëve të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt.