Arbëri

Opozita në Prishtinë kërkon që Ahmeti të dorëhiqet nëse merret me dialogun

 

Detyra që Shpend Ahmeti po dëshiron t’ia japë vetes si kryenegociator nga opozita në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel, po shihet si e dëmshme për Prishtinën, komunën që ai udhëheq.

Ahmeti, kryetar i Partisë Socialdemokrate, është deklaruar i gatshëm të marrë përgjegjësinë si përfaqësues i opozitës në bashkudhëheqjen e ekipit negociator, në rast të mungesës së LDK-së dhe Lëvizjes Vetëvendosje, raporton 038 në KTV.