Haradinaj thotë se nëse bie Qeveria merr me vete edhe presidentin e kryeparlamentarin

30 nëntor 2018 19:06

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka thënë se nuk do të tërhiqet nga qëndrimi për mosndryshim kufijsh dhe për taksën ndaj Serbisë, edhe nëse kjo i kushton me rrëzimin e qeverisë që ai udhëheq.

Në një intervistë për Interaktivin, Haradinaj ka thënë se Kosovën e 17 shkurtit 2008, nuk mund ta zhbëjë askush dhe as presidenti.

Nëse largohet ai nga posti, tha se do t’i marrë me vete edhe Hashim Thaçin e Kadri Veselin.

Bisedën e plotë me kryeministrin Haradinaj mund ta ndiqni sonte në orën 23:20 në Interaktiv të KTV-së.

Sonte në Interaktiv flet kryeministri Ramush Haradinaj

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme