Arbëri

Mustafa: Thaçit për shkëmbim territoresh po i ndihmon Qeveria dhe Kuvendi

Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përmes Facebookut ka thënë se institucionet e vendit nuk po sillen me përgjegjësi ndaj gjendjes së krijuar në veri të Kosovës.

Mustafa ka thënë se me këtë papërgjegjësi, Qeveria e prirë nga Ramush Haradinaj dhe Kuvendi i Kosovës nga Kadri Veseli, po bëhen pjesë e projektit të ndarjes së veriut të Kosovës.