Arbëri

Libani s’e njeh Kosovën, falënderohet nga Serbia

Libani s’e njeh Kosovën, falënderohet nga Serbia

Kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq, ka biseduar sot me ministrin e Jashtëm të Libanit, Gebran Bassil.

Ajo me këtë rast e ka falënderuar Libanin që “e respekton integritetin territorial të Serbisë dhe që nuk e ka njohur pavarësinë e Kosovës”, transmeton Koha.net.