Varroset polici i vrarë në Penuh të Podujevës

Varroset polici i vrarë në Penuh të Podujevës

19 November 2018 16:39

Është varrosur zyrtari policor, Halit Zhdrella, që u vra të dielën në mbrëmje në fshatin Penuh të Podujevës.

Rasti u vlerësua si “Vrasje nga pakujdesia”. Për këtë rast është arrestuar i dyshuari T.Zh. 31-vjeçar.

Mbrëmë u vra një polic në Podujevë

Zhdrella, 58-vjeçar, ishte shef i Krimeve Ekonomike për rajonin e Prishtinës. Por, me të marrë detyrën e drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, Zhdrella dhe tre zyrtarë tjerë policorë ishin larguar nga detyrat e tyre.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme