Arbëri

Veseli takohet me Ahtisaarin, thotë se Kosova mbetet e përkushtuar të vazhdojë dialogun me Serbinë

Veseli takohet me Ahtisaarin, thotë se Kosova mbetet e përkushtuar të vazhdojë dialogun me Serbinë

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka takuar sot ish-presidentin finlandez dhe ish-emisari special për zgjidhjen e statusit të Kosovës, Marti Ahtisaari, me të cilin ka thënë se ka shkëmbyer shumë mendime për të ardhmen e Kosovës.

Në një postim në Faebook, Veseli ka thënë se Kosova mbetet e përkushtuar që të vazhdojë dialogun me Serbinë.