Arbëri

Bajrami: Takimi Thaçi-Putin, thirrje urgjente që të votohet rezoluta e opozitës për kufijtë

Bajrami: Takimi Thaçi-Putin, thirrje urgjente që të votohet rezoluta e opozitës për kufijtë

Hykmete Bajrami, deputete e LDK-së, ka thënë se takimi i presidentit të Kosovës Hashim Thaçi me presidentin e Rusisë, Vladimir Putin, është sinjal që të votohet sa më shpejtë rezoluta e opozitës për ndalim të dialogimit për kufijtë e Kosovës.

Në Interaktiv të KTV-së, ajo ka thënë se takimi i Thaçit me Putinin dhe mosdëgjimi i kancelares gjermane Angela Merkel e kanë rënduar shumë shtetësinë e Kosovës. Sipas saj, nëse Rusia përkrah një marrëveshje Kosovë – Serbi, atëherë marrëveshja duhet të jetë në favor të Serbisë.