Arbëri

Shqipëria me mot të kthjellët

Shqipëria me mot të kthjellët
Foto: Ilustrim
 

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet i kthjellët me vranësira kryesisht shtresore.

Era do të fryjë me drejtim juglindje-veriperëndim dhe shpejtësi 1-10 m/sek. Valëzimi në det parashikohet i forcës 0-1 me lartësi vale 0.3-0.9 metër.