Arbëri

Kurti e quan Veselin kolaboracionist të Thaçit për dialogun me Vuçiqin

Kurti e quan Veselin kolaboracionist të Thaçit për dialogun me Vuçiqin
Foto: Ilustrim
 

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti ka reaguar pasi mbrëmë në Bruksel u mbajt takimi i radhës në mes të presidentit Hashim Thaçi dhe homologut të tij serb, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e BE-së.

Kurti ka thënë se dialogu ka vazhduar pa ekip negociator, pa platformë e parime.