Arbëri

Deliu-Kodra: Thaçi është njeriu më i përgatitur për dialogun Kosovë-Serbi

Deliu-Kodra: Thaçi është njeriu më i përgatitur për dialogun Kosovë-Serbi

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu-Kodra, ka folur për dialogun Kosovë-Serbi si dhe për funksionimin e Kuvendit të Kosovës.

Ajo në Express Intervistën në KTV, tha se PDK-ja, është e para që ka dalë me një platformë të qartë dhe me vija të kuqe, për sa i përket dialogut Kosovë-Serbi. Ka thënë se takimi i sotëm presidentit të Kosovës Hashim Thaçi e atij serb Aleksandar Vuçiq, do të ishte e udhës që të kishte konsensus.