Arbëri

Gjuriqi thotë se s’ka dialog në Bruksel pa tërheqjen e vendimit për taksë ndaj mallrave serbe

Foto: Ilustrim
Foto: Ilustrim
 

Vendimi i qeverisë së Kosovës për të ngritur tatimin në 10 për qind për mallrat serbe dhe ato të Bosnjës është vendim i rrezikshëm dhe i kundërligjshëm.

Kështu ka thënë shefi i zyrës serbe në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, duke shtuar se me këtë vendim, Kosova e ka bllokuar dialogun e Brukselit në të gjitha nivelet.