Mot me diell në Kosovë

Mot me diell në Kosovë

03 November 2018 08:04

Kosova do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këtë gjendje meteorologjike, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 21-23 gradë Celsius”, thuhet në njoftim, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, bëhet e ditur se do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes me shpejtësi 1-4m/s.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme