Arbëri

Mot me diell në Kosovë

Mot me diell në Kosovë
 

Kosova do të vazhdoj të mbetet nën ndikimin e masave të ngrohta të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Në këtë gjendje meteorologjike, sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.