Arbëri

Muaji nëntor nis me mot të ngrohtë

Muaji nëntor nis me mot të ngrohtë
 

Ditët e para të muajit nëntor me mot shumë të ngrohtë, vranësira dhe diell.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se moti për të enjten (1 nëntor) do të jetë i ngrohët dhe me vranësira të shpërndara.