Arbëri

Veseli e quan lajm të keq shkarkimin e Hajdarit dhe dorëheqjen e Gashit nga AKP-ja

Veseli e quan lajm të keq shkarkimin e Hajdarit dhe dorëheqjen e Gashit nga AKP-ja
Foto: Koha / ilustrim
 

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, e ka cilësuar si lajm të keq shkarkimin e Ekrem Hajdarit nga posti i drejtorit të Agjencisë Kosovare të Privatizimit si dhe dorëheqjen e sapodhënë të Petrit Gashit nga pozita e kryesuesit të bordit të kësaj Agjencie.

“Shkarkimi i z. Hajdari dhe dorëheqja e z. Gashi janë lajm i keq për Kosovën. Kam pasur një bashkëpunim të shkëlqyer me ta, si institucion dhe si profesionistë”, tha Veseli për Kallxo.com.