Nesër mot me diell, pasdite parashihet të ketë shi

Nesër mot me diell, pasdite parashihet të ketë shi

18 October 2018 20:31

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se nesër do të mbajë mot me diell, pasdite me vranësira të pjesshme dhe mundësi për riga të izoluara shiu.

“Reshje shiu të intensitetit mesatar dhe lokalisht të intensitetit të lartë pritet të ketë javën e ardhshme. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 22-23 gradë Celsius”, thuhet në njoftim, transmeton Koha.net.

Tutje, thuhet se shtypja atmosferike mbetet mbi vlerat e normales.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme