Thaçi tregon se çfarë do ta bënte të tërhiqej nga ideja për korrigjim kufijsh

18 October 2018 19:12

Nga ideja për korrigjimin e kufirit me Serbinë është i gatshëm të heqë dorë presidenti i vendit, nëse pesë shtetet e BE-së që ende nuk e kanë njohur Kosovën, do ta njohin pavarësinë e saj.

Homologu i tij, Aleksandër Vuçiq, paralajmëron marrëveshje të dhimbshme për të dyja palët.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

naimi19/10/2018 16:20

Tash po na tregon pak ma drejt se nuk e paska pas se po i dhimben shqiptaret e ktyre tri Komunave ne Serbi por paska qen veq trik qe tí detyroj pes shtetet e bashkomit Europijan me e njoft pavarsin e Kosoves.Eshte cinike dhe tragjike te luajsh me ndjenjat e kesaj popullate ne kete menyr. Vetem nje i pa ftyr dhe psikopat mundet me ba nje gjest te tillë.

Shto koment

Të ngjashme