Haradinaj e quan Blakajn hajn e pishpirik - “s’mund të vlerësojë veteranët i ikuri në Bllacë”

20 August 2018 19:12

Më i emocionuar se zakonisht, është shfaqur kryeministri Ramush Haradinaj, kur ka folur për numrin e kontestuar të veteranëve, sidomos për Zonën e Dukagjinit ku ka komanduar.

Në një intervistë në Interaktiv, kryeministri Haradinaj e ka sulmuar në mënyrë të paprecedentë prokurorin e dorëhequr, Elez Blakaj.

E ka quajtur hajn dhe pishpirik, që nuk mund të vlerësojë numrin e veteranëve, meqë ka ikur në Bllacë e Stankovec.

Ai nuk e ka pranuar se deklaratat e tij janë presion publik për këdo që mund të merret me këtë lëndë në të ardhmen, por ka bërë thirrje që të vërtetohet nëse ka pasur mashtrime.

Ndërkohë, sa i përket idesë së Presidentit Thaçi për bashkimin e Luginës me Kosovën, ai ka thënë se kjo është e pamundur të ndodhë.

Sipas shefit të Qeverisë, kushdo që në emër të Kosovës flet për territorin e saj në Bruksel, bën tradhti kombëtare, e ndryshimi i kufijve do të thotë luftë e re.

Haradinaj ka folur edhe për draftimin e statutit të Asociacionit të Komunave Serbe, orarin e liberalizimit dhe procedimin e Ligjit për shndërrimin e FSK-së në Forca të Armatosura.

Intervista e plotë transmetohet sonte prej orës 23:20.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shqiptarii22/08/2018 10:12

Mjerim...

ardian22/08/2018 13:56

Sipas Ramushit, të gjithë ata që kanë qenë në Bllacë dhe Stankovec janë hajna dhe pishpirika, dhe nuk mund të merren me hetimin e "veteranëve" të rremë!? Po më duket se Ramushin gjatë intervistës e paska bezdisë naj mizë - mas veshit!

Shqiptarii22/08/2018 13:57

Po nuk eshte e mundur o i nderum qe qeveria qe e udheqni ju me qen e paster, e te gjith te tjeret tradhetar, te korruptuar e hajna... Po tu kisha lut si nje qytetar i deshperum me gjendjen e paslufte, te punoni per vatan e mos beni qe krejt ate simpati prej clirimtari ta ktheni ne urrejtje ndaj jush... vetem s kni fillu ta beni prej se je ka e “udheheq” kete qeveri!

Shqiptarii22/08/2018 14:05

Po nuk eshte e mundur o i nderum qe qeveria qe e udheqni ju me qen e paster, e te gjith te tjeret tradhetar, te korruptuar e hajna... Po tu kisha lut si nje qytetar i deshperum me gjendjen e paslufte, te punoni per vatan e mos beni qe krejt ate simpati prej clirimtari ta ktheni ne urrejtje ndaj jush... vetem s kni fillu ta beni prej se je ka e “udheheq” kete qeveri!

Doriani22/08/2018 13:56

Po.edukata ku na mbeti! Fjalor i.paster. Nuk e oaskam ndëgju kaherë fjalen HAJN E PISHPIRIK. Kjo tregon nivelin e komunikimit "ALLA KOSOVARQE".

Rambo22/08/2018 14:05

Ku po te dhemb o Rambo? Mos po t’bjen ma ua kthy njerzve paret qe je bo kaq nervoz?

Shto koment

Të ngjashme