Arbëri

Haziri: E kemi detyrë historike të bashkohemi me Luginën por nuk e ndërrojmë me veriun e Kosovës

Haziri: E kemi detyrë historike të bashkohemi me Luginën por nuk e ndërrojmë me veriun e Kosovës

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, thotë se Kosova e ka detyrë historike dhe patriotike që të bashkohet në mënyrë paqësore me komunat jugore të Serbisë, Preshevën, Medvegjën e Bujanocin.

Haziri në një prononcim për Ekonomia Online është shprehur se kjo nuk nënkupton dhënien e veriut të Kosovës si këmbim, pasi thotë se Mitrovica është pjesë e pandashme e vendit tonë.