Kurti takohet me Mustafën e Osmanin: Ky është fillimi i qeverisë së re Foto: Koha

Kurti takohet me Mustafën e Osmanin: Ky është fillimi i qeverisë së re

Valbona Bytyqi 10 October 2019 12:18

Në një nga hotelet në kryeqytet ka nisur takimi ndërmjet kreut të Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe kreut të LDK-së, Isa Mustafa e pjesë e këtij takimi është kandidatja për kryeministre nga LDK-ja, Vjosa Osmani.

Ata pritet që të diskutojnë rreth një koalicion të mundshëm qeverisës, transmeton KTV.

Me këtë rast Kurti ka deklaruar se, “ky është fillimi i qeverisë së re. Po punojmë për koalicionin qeveritar që do ta ç’kapë shtetin nga e keqja”.

Vetëvendosje doli e para në zgjedhjet e 6 tetorit, me pak vota para LDK-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Gezim11/10/2019 10:31

Kur e ka Mustafa ndërmend me jap dorëheqje, po e shfrytzon vetem Vjosen. Mos të kishte qen vjosa, kishin kalu ma zi se PDK -ucat

Shto koment

Të ngjashme