Zgjedhjet 2019

Garë e ngushtë mes PDK-së dhe VV-së në Mitrovicë

Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Partia Demokratike e Kosovës dhe Vetëvendosje janë në një garë të ngushtë në Mitrovicën e Jugut.

Në këtë komunë, sipas numërimit të votave nga KQZ, partia që udhëhiqet nga Kadri Veseli është duke prirë me 10 mijë e 676 vota, e pasuar nga Vetëvendosje që aktualisht ka 10 mijë e 442 vota.