Zgjedhjet 2019

Konjufca: VV është e para, qeverinë e bëjmë me LDK-në

Konjufca: VV është e para, qeverinë e bëjmë me LDK-në
 

Glauk Konjufca nga Vetëvendosje ka thënë se sipas rezultateve të partisë së tij, kjo parti është e para në nivel vendi.

Ai ka uruar LDK-në që ka dalë e para dhe me të ka thënë se do të bëjnë qeverinë e ardshme.