LDK-ja hap fushatën zgjedhore me bindjen për fitore në zgjedhjet e 6 tetorit

LDK-ja hap fushatën zgjedhore me bindjen për fitore në zgjedhjet e 6 tetorit

25 September 2019 00:08

Lidhja Demokratike e Kosovës ka hapur zyrtarisht fushatën parazgjedhore në orën 00:00.

Vjosa Osmani, kandidatja e kësaj partie për kryeministre, ka mbajtur një fjalim para të pranishmëve para selisë së LDK-së.

Po ashtu, fjalim ka mbajtur edhe Nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri.

Të dy janë shprehur të bindur se partia e tyre do t’i fitojë zgjedhjet e 6 tetorit.

Ndërkaq, partitë dhe koalicionet tjera pjesëmarrëse në zgjedhjet e 6 tetorit kanë paralajmëruar nisjen e fushatës parazgjedhore gjatë ditës së mërkurë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Kadija25/09/2019 09:28

Po kush tjeter

Shto koment

Të ngjashme