Zgjedhjet 2019

Veseli shpalos programin ekonomik

Veseli shpalos programin ekonomik

Kryetari i PDK-së, kandidat për kryeministër të Kosovës, Kadri Veseli sot pasdite ka shpalosur programin e tij ekonomik.

Në një takim me përfaqësuesit e Odave Ekonomike dhe përfaqësues të bizneseve, Veseli u ka premtuar se në qeverisjen e ardhshme nuk do t’i ngarkojnë me asnjë tatim të ri, teksa theksoi se do të ketë lehtësira konkrete në sektorin e ndërmarrësisë.