Tokio 2020

Volejbollistet amerikane fitojnë të artën e parë olimpike

Foto: AP
 

Përfaqësuesja e SHBA-së në volejboll në konkurrencë të femrave ka fituar për herë të parë një të artë olimpike.

SHBA-ja në finale të “Tokio 2020” triumfoi me 3:0 në sete ndaj Brazilit. Setin e parë amerikanet e fituan 25:21 pas 27 minutave lojë. Ndërsa dominuan edhe në dy setet tjera, duke i fituar me rezultat 25:20 dhe 25:14.