Tokio 2020

Norvegjia luan me rusët në finalen e volejbollit në rërë

 

Norvegjia do të luajë me ekipin e Komitetit Olimpik të Rusisë në finalen e volejbollit në rërë në konkurrencën e meshkujve.

Bartëset e turneut avancuan në finale pas fitoreve që i arritën në gjysmëfinale. Norvegjia mposhti Letoninë, ndërsa rusët mposhtën Katarin 21:19 dhe 21:17.