Tokio 2020

Bayerni e pret medalistin e artë olimpik

Foto: AP
 

Kampionit Olimpik të tenisit, Alexander Zverevit, i është dhënë pritje e ngrohtë të mërkurën nga lojtarët e Bayern Munichut, ata që luajtën dhe luajnë për këtë skuadër. Që të gjithë e përkrahën tensitin i cili në Lojërat Olimpike të Tokios e fitoi medaljen e artë.

Zverevi mposhti Novak Gjokoviqin në gjysmëfinale para se ta mposhtte edhe rusin Karen Khachanov në finale, që ishte titulli më i madh në karrierën e tij.