Tokio 2020

Meksika e fitoi duelin me nëntë gola ndaj Koresë së Jugut

Foto: AP
 

Meksika do të luajë në gjysmëfinale të Olimpiadës së Tokios në Japoni kundër Brazilit.

Në konkurrencën e meshkujve në futboll, meksikanët të shtunën në Yokohama mposhtën Korenë e Jugut në duelin me shumë gola. Nëntë u shënuan gjithsej, gjashtë nga Meksika dhe tri nga Korea e Jugut.