Tokio 2020

Zeqiri fiton baterinë e saj, por dështon të kualifikohet tutje

 

Notarja kosovare Eda Zeqiri ka fituar baterinë e saj në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” në 400 metra krol.

Ajo të dielën triumfoi me kohë 4:38.02 minuta, duke lënë prapa Talita Te Flan e Bregut të Fildishtë dhe Natalia Jean Kuipersin e Ishujve Virgjine të SHBA-së.