Tokio 2020

Spanja e nis turneun olimpik me barazim

 

Spanja e ka nisur me barazim turneun olimpik, pasi në ndeshjen e parë barazoi pa gola kundër Egjiptit, përkundër që kishte gjashtë titullarë në ekip, të cilët morën pjesë në Kampionatin Evropian.

Portieri Unai Simo, mbrojtësit Pau Torres e Eric Garcia, mesfushori Pedro dhe sulmuesit Dani Olmo e Mikel Oyarzabal, të gjithë e nisën si titullarë duelin kundër Egjiptit te Spanja.