Tech

OnePlus lanson zyrtarisht smartfonin e ri me 8 GB RAM

Në një ngjarje për shtyp në Brooklyn, New York, kompania e njohur OnePlus ka zbuluar zyrtarisht smartfonin e saj të ri të avancuar të quajtur OnePlus 5T.

Ashtu siç është raportuar, OnePlus 5T vjen me ekran 6.01-inç Full HD+ Optic AMOLED me raportin e ekranit prej 18:9 ose 80.5 për qind në telefon është ekran, transmeton Koha.net. Edhe pse ka ekran më të madh për dallim nga OnePlus 5, trupi është i ngjashëm pasi që butoni “Home” dhe sensori për gishtërinj nga qeramika është vendosur në pjesën e pasme.