Apple konfirmon datën e lansimit të iPhone 8

Apple konfirmon datën e lansimit të iPhone 8

31 August 2017 21:51

Apple ka konfirmuar datën e lansimit të iPhonet të ri.

iPhone 8 do të lansohet më 12 shtator, bazuar në ftesën që ka dërguar për konferencën e ardhshme gjiganti amerikan.

“Të takohemi te vendi ynë”, thuhet në ftesë.

iPhone 8 pritet të ketë ekran AMOLED, përmirësime në bateri si dhe në performancat tjera.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme