Tech

“Elden Ring” shpallet loja e vitit nga “Game Awards”

 

Elden Ring, titulli epik i fantazisë së errët i krijuar nga Hidetaka Miyazaki në bashkëpunim me George RR Martin, ka fituar çmimin prestigjioz të lojës së vitit në “Game Awards”.

Loja fituese mundi konkurrencën e ashpër nga God of War: Ragnarok, Horizon Forbidden West dhe Stray për të fituar çmimin më të madh të ngjarjes, raportoi BBC-ja tw premten.