Tech

Lansohet telefoni i parë me kamerë 200-megapiksel

 

Pothuajse një vit pas prezantimit të sensorit 200-megapiksel nga Samsungu, telefoni i parë në botë me këtë sensor është lansuar, shkruan Bloomberg.

Motorola X30 Pro debutoi të premten në Kinë dhe përdor sensorin ISOCELL HP1 si kamerë kryesore.