Tech

Musk: Marrëveshja me Twitter-in vazhdon nëse ofrohen informacionet që kërkova

Foto: AP
 

Elon Musk ka thënë të shtunën se blerja e planifikuar prej 44 miliardë dollarësh e Twitter-it mund të ecë përpara nëse kompania mund të konfirmojë disa detaje se si e mat nëse llogaritë e përdoruesve janë 'bots spam' ose njerëz të vërtetë.

Miliarderi dhe themeluesi i Tesla-s është përpjekur të tërhiqet nga marrëveshja e tij e prillit për të blerë kompaninë e mediave sociale, duke bërë që Twitter-i ta padisë atë muajin e kaluar.