Tech

Mbetjet nga raketa kineze kthehen përsëri në Tokë

Foto: AP
 

Mbetjet e raketave kineze janë përplasur në Tokë, mbi oqeanin Indian dhe Paqësor, thonë zyrtarët amerikanë dhe kinezë.

Agjencia hapësinore e Kinës tha se shumica e mbetjeve të 5 Marsit janë djegur në atmosferë, duke identifikuar Detin Sulu në Paqësor si vendndodhjen e rihyrjes, raportoi BBC të dielën.