Tech

“Anonymous” paralajmëron Elon Muskun, shkaku i postimeve të tij për kriptovalutat

 

Grupi ndërkombëtar i hakerëve “Anonymous” ka thënë se planifikon ta shënjestrojë miliarderin dhe pronarin e Teslas, Elon Musk, pasi ky i fundit me postimet e tij në Twitter po ndikon në rënien e çmimeve të kriptovalutava, raporton “Daily Mail”.

Në një video, grupi ka thënë se Musk ka tepër fuqi mbi tregun e kriptovalutave dhe se janë të lodhur nga mënyra se si po luan ai me postimet e tij.
Të enjten, Musk postoi një mesazh në Twitter që shumë e konsideruan se ai po largohet nga kriptovaluta më e madhe, Bitcoin. Në Bitcoin ishte një logo dhe po ashtu emotikoni i zemrës së thyer.