Tech

Pakistani bllokon rrjetet sociale pas protestave anti-franceze

Pakistani bllokon rrjetet sociale pas protestave anti-franceze
FOTO: AP
 

Pakistani ka bllokuar për pak kohë hyrjen në të gjitha rrjetet sociale të premten, pas disa ditësh protestash anti-franceze në të gjithë vendin nga islamikët radikalë që kundërshtuan karikaturat që ata i konsiderojnë blasfemuese, njofton AP.

Rrjetet sociale, duke përfshirë Twitterin dhe Facebookn, u bllokuan për katër orë me urdhër nga Ministria e Brendshme e vendit, ka thënë Khurram Mehran, një zëdhënës i Agjencisë Rregullatore të Medias në Pakistan. Ai nuk dha detaje të tjera.