Tech

Nokia X20, pajisja e re me të cilën rikthehet brendi i famshëm

Nokia X20, pajisja e re me të cilën rikthehet brendi i famshëm
 

Nokia X20 është telefoni kryesor i linjës së re të pajisjes “HMD Global” me të cilën kompania synon ta rikonfigurojë linjën e pajisjeve.

Me ekran të madh 6.7-inç, rrjet 5G dhe kamerë me katër lensa, pajisja do të vijë me shumë veçori speciale kur të lansohet në muajin maj. Çmimi i tij do të jetë 350 euro.