Tech

Facebooku bllokon ngjarjet që mund të mbahen afër vendit të inaugurimit të Bidenit

Facebooku bllokon ngjarjet që mund të mbahen afër vendit të inaugurimit të Bidenit
 

Facebook ka bërë të ditur se është duke bllokuar çdo ngjarje të re afër vendeve si Shtëpia e Bardhë dhe Kongresi Amerikan ku do të mbahet inaugurimi i presidentit Joe Biden më 20 janar.

Kompania e rrjetit social ka bërë të ditur se do të bëjë një rishikim të të gjitha ngjarjeve në Facebook në lidhje me inaugurimin dhe se do të hedhë poshtë ngjarjet që do të shkelnin rregullat e tij, shkruan Reuters.