Rrjedh dizajni i iPhone 12, tani me trup metali dhe katër kamera

Rrjedh dizajni i iPhone 12, tani me trup metali dhe katër kamera

27 February 2020 13:40

Apple njihet për dizajnimin e disa nga pajisjeve më ikonike në botë, e për këtë interesimi për dizajnin s smartfonit të tyre të ri është shumë i madh.

Që nga laptopët iMac dhe MacBook e deri te iPhonat, iPads e orët e mençura të tyre, që të gjitha njihen për dizajnin e tyre shumë të pëlqyer, transmeton Koha.net.

Në disa fotografi të rrjedhura, dizajni i iPhone 11 të ri nuk duket të jetë revolucionar por më shumë evolucionar.

iPhone i ri duket se do të ketë dizajnin shumë të ngjashëm me modelin XR e XS si dhe të iPhone X, të zbuluar në 2017-ën.

Smartfonët e rinj të Apple, iPhone 12, iPhone 12 Pro dhe 12 Pro Max nuk do të prezantohen deri në shtatorin e ardhshëm, e për këtë asnjë foto në internet nuk është zyrtare.

Sipas fotografive dhe informatave të rrjedhura, iPhone 12 do të ketë një dizajn të ri me trup nga metali e ekran me korniza shumë të holla.

Më poshtë janë disa video të bëra në bazë të informatave të rrjedhura dhe fotografive:

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme