Tech

vivo lanson smartfonin e ri me tri kamera, 6GB RAM e çmim të lirë

vivo lanson smartfonin e ri me tri kamera, 6GB RAM e çmim të lirë
 

Kompania kineze e teknologjisë, vivo, ka lansuar smartfonin më të ri me specifika të fuqishme.

Fjala është për vivo U3, i cili vjen me ekran 6.5-inç FHD+ me prerje (notch) për kamerën për ‘selfie’ prej 16 megapikselë, shkruan gsmarena. Në anën e pasme, gjendet skaneri për gishta dhe tri kamera (16+8+2) të vendosura vertikalisht.