Tech

Huawei nova 5T, nga muaji i ardhshëm në Evropë për 499 euro

Foto: GSM Arena
 

I zbuluar në muajin maj të këtij viti, Honor 20 ka arritur në disa tregje si Huawei nova 5T, por duket se të dytë do të jenë në dispozicion, krahas njëri-tjetrit, në Evropë dhe në Britani të Madhe kur nova 5T do të arrijë nga muaji i ardhshëm.

Huawei nova 5T vjen me ekran 6.26-inç IPS me rezolucion FHD+ me një vrimë në maje të anës majtë për kamerën 32 megapikselësh për selfie, shkruan gsmarena. Në anën e pasme, gjenden katër kamera (48+16+2+2), ku tre prej tyre janë të radhitura vertikalisht dhe nën ta është blici.