Tech

Xiaomi lanson telefonin me gati krejt ekran dhe kamerë 108 MP

Xiaomi lanson telefonin me gati krejt ekran dhe kamerë 108 MP

Gjiganti kinez i teknologjisë, Xiaomi, përmes një ngjarje sot ka lansuar smartfonin më të ri Mi Mix Alpha i cili vjen me një teknologji të re sa i përket ekranit. Ekrani, me dizjan “waterfall display” (“ekrani ujëvarë”), shtrihet deri në pjesën e pasme të tij.

Xiaomi Mi Mix Alpha vjen me trup të bërë nga një xham me nuancë të kaltër e detaje nga qeramika dhe titani, shkruan techcrunch.