Tech

Huawei prezanton çipin Kirin 990 më 6 shtator

 

Kompania Huawei ka bërë të ditur se çipi më i ri i saj Kirin 990 do të prezantohet në IFA 2019, e paraparë për datën 6 shtator.

Yanmin Wang, zyrtar i kompanisë, tha se ky lloj çipi do të jetë i pranishëm te telefonat e parë të palosshëm Mate X dhe do të shpenzojë më pak bateri se Kirin 980.