Tech

Certifikohet varianti i telefonit Moto Z4 Play

Certifikohet varianti i telefonit Moto Z4 Play
 

Motorola Mobility, në pronësi të kompanisë Lenovo, do të mund ta lansojë së shpejti një telefon të ri Android nga segmenti i mesëm. Telefoni misterioz i Motorolas, me numrin e modelit XT1980-3, u paraqit në certifikimin FCC, raporton MySmartPhone.

Listingu i Motorola XT1980-3 FCC zbulon se kapaciteti i baterisë së pajisjes do të jetë 3600mAh dhe do të ketë mbështetje për mbushje të shpejtë prej 18W. Opsionet e ndërlidhjes përfshijnë mbështetjen për Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac dual-band, Bluetooth Low Energy, GPS me A-GPS, GLONASS, NFC dhe FM radio. Listingu i zbulon edhe dimensionet fizike të pajisjes, të cilat janë 157mm x 75mm. Kjo do të thotë se telefoni, i cili besohet të jetë Moto Z4 Play, është pothuajse identik me modelin Moto G7 Plus kur bëhet fjalë për përmasat fizike, çfarë shihet edhe nga ekrani 6.2 inçësh.